Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie Magdalena Braszka i Magdalena Chatłas pojadą do Łodzi.

Zostały wytypowane
Dziewczęta zostały zakwalifikowane do Ogólnopolskiego Finału XXII edycji Czwartków Lekkoatletycznych z PKN Orlen, który odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2016r. na Stadionie AZS Łódź. Po analizie wyników ze startów w rundzie jesiennej 2015 oraz wiosennej 2016 zawodniczki zostały wytypowane jako te, które spełniają wymogi regulaminowe dotyczące ilości uczestnictwa w Czwartkach oraz prezentują poziom sportowy na co najmniej "średnim krajowym". Jesienią i wiosną stadion na "Górce" przy Zespole Szkół gościł uczestników XXII edycji Czwartków.

W tej edycji odbyło się 6 zawodów oraz siódmy - Finał Powiatowy.
Młodzi sportowcy rywalizowali o prawo uczestnictwa w Finale Krajowym "Czwartków". Do Łodzi pojadą najlepsi z najlepszych. Warunkiem jest udział w finałowych zawodach oraz uzyskanie wyniku dającego szansę na skuteczną rywalizację z najlepszymi zawodnikami "Czwartków LA" w kraju. Podczas finału powiatowego, w którym startowało 142 zawodniczek i zawodników ze szkół podstawowych powiatu gryfińskiego 18 osób z powiatu zostało zakwalifikowanych do Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych z PKN Orlen.

Najlepsze wyniki w powiecie
Uczennice z chojeńskiej dwójki biegły na dystansie 300 m, każda w swojej kategorii wiekowej uzyskując najlepsze wyniki w powiecie. To duży sukces, ponieważ w zawodach tych startowaliśmy pierwszy raz i to dzięki przychylności Rady Rodziców z dwójki. Wyjazdy na zawody były sfinansowane przez Radę Rodziców. Należałoby również dodać, iż zaplecza do uprawiania lekkiej atletyki w dwójce nie ma. Dlatego sukces ten uważamy za jeszcze większy.