Tylko wczoraj policjanci z powiatu gryfińskiego zatrzymali czterech uczestników ruchu, którzy byli pijani. Rekordzista miał 1,74 promila. To jakaś plaga, mówi oficer prasowy komendy powiatowej policji i zapowiada zmasowane kontrole na drogach.

Ostatnio mamy do czynienia z wieloma pijanymi kierującymi, mówi Bogumił Prostak, rzecznik gryfińskiej policji. I wymienia: w weekend pięciu zatrzymanych, w poniedziałek 5 września kolejnych czterech mężczyzn.
- Pierwszy z kierujących zatrzymany został wczoraj w Trzcińsku Zdroju, drugi w Grzybnie, kolejny w Chojnie na ulicy Jagiellońskiej, ostatni na ulicy Łokietka w Gryfinie – informuje Bogumił Prostak. - Ci dwaj ostatni kierujący mieli kolejno 1,74 oraz 1,72 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje.
Aż troje to rowerzyści, którzy poruszali się po drogach publicznych stwarzając zagrożenie dla ruchu samochodów.
Policja w ostatnim czasie prowadzi częste kontrole na drogach powiatu gryfińskiego.
- To dwie lub trzy godziny nieustannych kontroli, kierowcy są zatrzymani wyrywkowo i sprawdzamy stan trzeźwości – tłumaczy Bogumił Prostak.
Zapowiada, że kontrole będą nadal trwały, by eliminować zagrożenie w postaci pijanych kierowców. Policjanci chcą prowadzić te kontrole nie tylko na głównych trasach, ale również na mniej uczęszczanych drogach, gminnych i powiatowych.
- Kierowcom zawsze się wydaje, że będą bezkarni na mniej ruchliwych drogach, to nie jest prawdą. Tam policjanci także prowadzą kontrole – mówi oficer prasowy.