Funkcjonariusze myśliborskiego garnizonu Policji pod nadzorem Prokuratora wyjaśniają przyczyny wypadku drogowego do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 151 między Barlinkiem a Moczkowem. W zdarzeniu śmierć na miejscu poniósł jeden z kierowców pojazdu, drugi śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala.


Jedna osoba poniosła śmierć na miejscu, a jedna został ranna w wypadku drogowym do jakiego doszło dziś popołudniu na odcinku drogi pomiędzy Barlinkiem a Moczkowem, w powiecie myśliborskim.

- Kierujący samochodem marki Opel Vectra jadąc od strony Gorzowa Wlkp. zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowego zderzenia z prawidłowo jadący pojazdem marki Volkswagen Touran - informuje st. asp. Jacek Poleszczuk, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu.

Niestety w wyniku zderzenia kierujący Oplem poniósł śmierć na miejscu. Zakleszczoną w Volkswagenie kobietę strażacy musieli wydobyć z samochodu używając specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Kobieta w stanie ciężkim został helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowana do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim.

Policja pod nadzorem Prokuratora prowadzi czynności zmierzające do ustalenia okoliczności, w wyniku których doszło do wypadku i śmierci jednego z kierujących pojazdem.