Już po raz 39 w Pyrzycach odbyły się Pyrzyckie Spotkania z Folklorem. Było kolorowo i wesoło. Jak co roku impreza ta zgromadziła wiele zespołów, mieszkańców oraz przyjezdnych gości. 
W tym roku jak i ubiegłym członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego włączyli się w zabezpieczenie tak dużego wydarzenia. Pierwszy dzień zabezpieczenia rozpoczął się w piątek (28.06) od odprawy i przydzielenia wcześniej ustalonych zadań każdemu z członków.

Następnie rozpoczęły się działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na terenie imprezy. W piątek działania zakończyliśmy o godzinie 0:00.
Kolejnym dniem zabezpieczeń była sobota (29.06). Tak jak w dniu poprzednim członkowie odbyli odprawę, a następnie przemieścili się na miejsce gdzie realizowali przydzielone zadania.
W związku z organizowanym w tym dniu korowodem zostaliśmy poproszeni o pomoc w zabezpieczeniu miejsc parkingowych wzdłuż ulicy Kilińskiego. Korzystając z okazji chcielibyśmy serdecznie podziękować właścicielom pojazdów, którzy zastosowali się do próśb o przeparkowanie  swoich pojazdów. 
Kolejnym wyzwaniem dla członków Stowarzyszenia było zabezpieczenie korowodu, który przeszedł ulicami Pyrzyc. Skoordynowane działania wielu osób i służb pozwoliły na bezpieczne dotarcie do celu i możliwość podziwiania barwnego, roztańczonego korowodu. Sobotnie działania zakończyliśmy o godz. 1:30 w nocy.
Wielkie podziękowania kierujemy do naszych dwóch wolontariuszy Martyny i Wojtka, którzy przez dwa dni aktywnie wspierali działania Stowarzyszenia podejmując z naszymi członkami wiele zadań podczas zabezpieczenia.
Ogromne podziękowania i wyrazy szacunku kierujemy do Pana Kazimierza Jaborowskiego mł. referenta ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego UM Pyrzyce za ponowną możliwość współpracy i cenne doświadczenie jakie zdobywamy. Dziękujemy Straży Miejskiej w Pyrzycach za współpracę na najwyższym poziomie oraz strażakom ochotnikom, pracownikom ochrony i pracownikom Pyrzyckiego Domu Kultury.