Aż 32 braki padły w pierwszej kolejce spotkań regionalnej okręgówki (grupa Szczecin Południe). Faworyt rozgrywek, Gavia Choszczno pewnie wygrała w Giżynie. Świetnie zaprezentował się Orzeł Trzcińsko-Zdrój, który rozgromił ekipę z Krzęcina. W derby powiatu gryfińskiego Czcibor zremisował z Czarnymi.


Faworyci nie zawiedli. Gavia Choszczno pewnie pokonała na wyjeździe Polonię Giżyn w pierwszej serii spotkań. Bramki dla teamu z Choszczna strzelali Marcin Wachowicz, Grzegorz Gicewicz i Tomasz Juchniewicz.
Emocji nie brakowało również w Trzcińsku-Zdroju. Tu miejscowy Orzeł ku radości swoich sympatyków, rozgromił Klona Krzęcin 6:0. Tak wysoka wygrana pozwoliła objąć prowadzenie w tabeli rozgrywek.
Do pogromu doszło również w Pyrzycach, gdzie miejscowy Sokół łatwo poradził sobie z Zielonymi Zielin. Wygrał 6:1 pokazując, że w tym sezonie będzie jednym z kandydatów do awansu.
Mnóstwo emocji kibice przeżyli również podczas potyczki Czcibora Cedynia z Czarnymi Lubanowo. Ten pojedynek zakończył się remisem 1:1, choć obie drużyny miały o wiele więcej okazji do strzelenia bramek. Podział punktów sprawiedliwy, w Cedyni nie brakuje radości ze zdobytego punktu. Przypomnijmy, Czcibor to beniaminek rozgrywek.
Drugi z beniaminków, Drawa Drawno, już cieszyła się ze zwycięstwa… do 85 minuty prowadziła na własnym boisku z Kłosem Pełczyce 3:1, ale w końcówce spotkania straciła dwie bramki i mecz zakończył się rezultatem 3:3.

Wyniki I kolejki spotkań

SCRS Barlinek - Sęp Brzesko 0 – 2
Orkan Suchań - Unia Dolice 2 – 0
Sokół Pyrzyce - Zieloni Zielin 6 – 1
Drawa Drawno - Kłos Pełczyce 3 – 3
Czcibor Cedynia - Czarni Lubanowo 1 – 1
Orzeł Trzcińsko-Zdrój - Klon Krzęcin 6 – 0
Myśla Dargomyśl - Piast Karsko 0 – 3
Polonia Giżyn - Gavia Choszczno 1 – 3