Podczas niedzielnego meczu kończącego sezon w A Klasie Czcibor Cedynia pokonał LUKS Krzywin 1:0, już wcześniej wywalczył sobie awans do okręgówki. Ale tego dnia wygrali nie tylko piłkarze, ale i kibice Czcibora, którzy postanowili pomóc wieloletniemu działaczowi i zawodnikowi, Janowi Noworolnikowi.
 

Już wcześniej opisywaliśmy historię Janka Noworolnika, dobrego ducha Czcibora Cedynia, który przez lata pomagał klubowi. Teraz sam potrzebuje wsparcia, na skutek urazu stracił nogę i oczekuje na protezę. Piłkarze, jak i sami kibice Czcibora, postanowili podczas meczu kończącego sezon zorganizować zbiórkę pieniędzy dla lubianego Janka, po zakończeniu meczu odbyła się impreza, podczas której nie brakowało licytacji, pokazów i dobrej zabawy.

- Uzbierana kwota dla Janka to 7326 złotych i 123,50 euro – informuje Joanna Kruszyńska. - Podczas imprezy zostały zlicytowane 2 szaliki Czcibora, jeden za 150zł wylicytował Andrzej Sadłowski, drugi za 200zł wylicytował Krzysztof Kotowicz – dodaje.

Licytacja specjalnie przygotowanej z okazji awansu koszulki została wygrana  przez Joannę Kruszyńską, która zapłaciła za nią aż 700zł. Wszystkie te środki zostały przekazane dla Janka Noworolnika.

A Czcibor? Wygrał swój mecz z Krzywinem 1:0 i przypieczętował awans do klasy okręgowej.

Przy okazji organizacji tak szlachetnej akcji nie może zabraknąć podziękowań: organizatorzy UKS Czcibor Cedynia dziękują za pomoc następującym osobom/firmom:

salon fryzjerski Marilyn Joanna Kruszyńska, restauracji Ariva Krzysztof Górecki, Sławomir Kruszyński. Portalowi ono24 za sprawowanie patronatu medialnego nad imprezą. Ogromne podziękowania należą się dla Rafała Tomasza Siwieli za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Pawłowi Sojce i jego kolegom Portowcom oraz Fan Klubowi Granatowo-Bordowa Cedynia za wspaniałą oprawę meczu i imprezy, a przede wszystkim za sprowadzenie maskotki Pogoni Szczecin-Gryfusa, która była nie tylko frajdą dla najmłodszych, ale także dla dorosłych. Krzysztofowi Zalasowi za oprawę muzyczną oraz nagłośnienie. Bernadecie Sobeckiej za zorganizowanie Zlotu Motocyklistów, którzy podczas meczu umilili czas najmłodszym w postaci przejażdżki na motorach. Maciejowi Zagórskiemu za obsługę grilla i serwowanie pysznych kiełbasek. Pracownikom salonów fryzjerskich Marilyn Osinów Dolny Dorocie Pociej, Katarzynie Stodulskiej, Marioli Krupińskiej za pomoc przy obsłudze imprezy. Ochotniczej Straży Pożarnej OSP Cedynia, OSP Osinów Dolny, OSP Lubiechów Górny za zorganizowanie pokazów strażackich. Cedyńskiemu Ośrodkowi Kultury i Sportu za użyczenie namiotów. Andrzejowi Mazurowi za pomoc w zorganizowaniu licytacji podczas imprezy. Wszystkim paniom, które przyszykowały przepyszne wypieki. Wojtkowi Fedorowskiemu i Krzysztofowi Kucie za pomoc w przygotowaniu imprezy od strony technicznej, oraz wszystkim ludziom dobrej woli, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób w przygotowanie tej imprezy, a niechcący zostali pominięci lub chcieli pozostać anonimowi.