Dnia 14 lipca dzieci uczęszczające na zajęcia do MOK w Moryniu udały się wraz z opiekunami na wycieczkę do Chojny i Cedyni.

Po dotarciu na miejsce grupa spotkała się z pracownikiem Biura Informacji Turystycznej p. Kamilem Marczewskim oraz z przewodnikiem p. Dorotą Hadrzyńską w jednym z największych i najpiękniejszych kościołów w stylu gotyckim – Kościele Mariackim. W Chojnie dzieci poznały historię budowy i odbudowy świątyni, uzyskały wiele ciekawych informacji dotyczących zabytku. Zwiedziły wieżę kościoła i taras widokowy, z którego mogły obejrzeć miasto, poznać historię interesujących miejsc i budowli na przykład Bramy Barnkowskiej czy Bramy Świeckiej. Następnie wycieczka udała się do ratusza, w którym zwiedziła bibliotekę. Oprócz tego dzieci zobaczyły pomnik przyrody, jakim jest Drzewo Platan zlokalizowane w parku miejskim. W Cedyni pod opieką archeologa p. Magdaleną Wieczorek uczestnicy wycieczki obejrzeli i wysłuchali historii dotyczącej ekspozycji zabytków pochodzących z wykopalisk archeologicznych prowadzonych na dawnym grodzisku i cmentarzysku Cedyni i w okolicach.

Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom historii architektury, zabytków, wielkiego rozwoju w epoce kamienia czyli neolitu, wzbudzenie szacunku i dumy wobec dziedzictwa kulturowego naszego regionu i pobliskich miasteczek. Wycieczka okazała się świetnym pomysłem na aktywne spędzenie czasu wolnego
i poszerzenie wiedzy z dziedziny sztuki i historii.