Tegoroczna aura podczas długiego weekendu majowego sprzyjała kierowcom. Niestety nie wszyscy stosowali się do apeli policji o bezpieczną i rozważną jazdę. Statystyki są alarmujące, ponieważ z roku na rok podczas weekendu majowego wzrasta liczba wypadków oraz nietrzeźwych kierujących.


Od 27 kwietnia do 7 maja br. włącznie zachodniopomorscy policjanci prowadzili wzmożone działania, w szczególności skoncentrowane na bezpieczeństwie w ruchu drogowym. W tych dniach na drogach w naszym województwie doszło do 28 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 36 zostało rannych. Dla porównania, w roku ubiegłym podczas długiego weekendu majowego doszło do 16 wypadków, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 21 osób zostało rannych.

Policjanci podkreślają, że wciąż nadmierna prędkość oraz nieprawidłowe wyprzedzanie to główne przyczyny wypadków na polskich drogach.

Niestety, pomimo licznych apeli ze strony policji, podczas majówki z dalszej jazdy po drogach województwa zachodniopomorskiego funkcjonariusze wyeliminowali 143 nietrzeźwych kierujących, 25 w stanie po spożyciu alkoholu oraz 20 po zażyciu narkotyków.