Sędzia pozwolił, a sztab szkoleniowy dokonywał zmian. Sęk w tym, że na boisko wpuszczono o jednego zawodnika za dużo. Teraz Zieloni tracą wywalczony na boisku punkt.


Mecz pomiędzy Zielonymi Zieli a Orłem Trzcińsko-Zdrój rozegrany został 10 września. W regulaminowym czasie gry był wynik 1:1, a więc obie drużyny podzieliły się punktami.

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej zweryfikował jednak wynik pojedynku i przyznał walkowera Orłowi, a tym samym to drużyna z Trzcińska-Zdroju zainkasowała komplet trzech punktów. Dlaczego? Jak głosi komunikat związku, w drużynie Zielonych Zielin grał nieuprawniony zawodnik, ponieważ sztab szkoleniowy dokonał o jedna zmianę za dużo, niż mówią piłkarskie przepisy.

Jak się to stało? Prawdopodobnie zwykłe gapiostwo. Uwagę na nieprawidłowość mógł też zwrócić arbiter pojedynku, ale ani liniowy, ani sędzia główny tego nie zrobili.

Po odebraniu punktu, Zieloni Zielin zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Orzeł jest na czwartym miejscu.

Co ciekawe, Orzeł już po raz drugi w tym sezonie zainkasował punkty z tytułu walkowera. Wcześniej, 3 września w meczu z Sępem Brzesko padł remis 2:2, ale tu również sztab z Brzeska popełnił błędy przez co ZZPN zweryfikował wynik jako walkower na rzecz Orła.