Trwają czynności prowadzone przez służby ratunkowe w związku ze zdarzeniem drogowym do jakiego doszło na wojewódzkiej drodze nr 160 między Choszcznem a Raduniem. Dwie osoby są ranne. Uciekła także część przewożonego bydła. Droga obecnie jest zablokowana.


- Na drodze między Choszcznem a Raduniem kierujący pojazdem ciężarowym przewożącym bydło na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, a następnie zjechał na pobocze, gdzie przewrócił się na prawy bok - informuje sierż. szt. Jakub Pialik, KPP w Choszcznie.

W wyniku zdarzenia dwie osoby zostały ranne. W wyniku przewrócenia się pojazdu z ciężarówki uciekło również kilka sztuk przewożonego bydła.

Na miejscu zdarzenia trwają czynności z udziałem Choszczeńskiej Policji oraz Straży Pożarnej. Na miejsce zdarzenia wezwany został także lekarz weterynarii ze Strzelec Krajeńskich, którego działania mają przyczynić się do schwytania bydła.

Ruch w obu kierunkach obecnie jest zablokowany. Jak wyjaśnia oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie, dla kierowców zorganizowano objazd drogami lokalnymi przez miejscowość Smoleń.