Zachodniopomorski golf będzie promowany w Niemczech i Danii. Podczas targów golfowych Hanse Golf odbywających się w Hamburgu w dniach 16-18 lutego oraz podczas Danish Travel Show (23-25 lutego br.) swoją ofertę zaprezentują ośrodki golfowe z Pomorza Zachodniego. Promocję podczas targów zapewnia Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.


Podczas targów prezentowane będą trzy pełnowymiarowe 18-dołkowe pola. W Niemczech i Danii swoją ofertę przedstawi Binowo Park sp. z o.o., Modry Las oraz Amber Baltic. Podczas obu imprez targowych przedstawiciele zachodniopomorskich pól golfowych zapewnią kompleksową i profesjonalną obsługę potencjalnemu turyście, który chciałby odwiedzić Pomorze Zachodnie – zarówno profesjonalnym graczom, jak i amatorom.

To nie tylko zachęta dla miłośników tego sportu, aby spróbowali swoich sił na zachodniopomorskich polach, ale również okazja, aby przedstawić różne możliwość wypoczynku i poprzez turystykę promować potencjał gospodarczy Pomorza Zachodniego. Wyjazd na targi finansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Modry Las Golf Club to ośrodek położony w pobliżu Choszczna, nad urokliwym jeziorem Raduń. Na obszarze 130 ha zlokalizowane jest 18-dołkowe pole. Poza grą w golfa można tam uprawiać sporty wodne i korzystać z ośrodka jeździeckiego.

Dodać należy także, że ośrodek golfowy spod Choszczna w 2017 roku został doceniony przez pasjonatów sportu. Modry Las Golf Club bowiem został wyróżniony na arenie międzynarodowej, podczas prestiżowego konkursu World Golf Awards 2017. Pole golfowe uznano za najlepszy tego typu obiekt w Polsce.