16 października 2019 roku rozegrano w Chojnie Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach Klasycznych.

Dotychczasowym miejscem realizacji tych mistrzostw przez ponad 15 lat była Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 52 w Szczecinie, jednakże prowadzone zmiany w organizacji tej szkoły wymusiły poszukiwanie godnego następcy, który będzie kontynuował promowanie tej dyscypliny sportu i przejmie rolę organizatora tych mistrzostw.

Wieloletnie (ok. 25 lat) i duże zaangażowanie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie w popularyzację warcabów jako dyscypliny sportowej, a także szereg sukcesów jego warcabistów w zawodach i turniejach na szczeblach województwa, Polski, Europy i świata przyczyniły się do wskazania przez zarząd Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni Razem” właśnie chojeńskiego ośrodka jako organizatora Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego w Warcabach Klasycznych na kolejne lata.

W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 14 najlepszych warcabistów ze szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych naszego województwa.  

 

W mistrzostwach rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych: szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

 

Mistrzynią województwa w kategorii szkół ponadpodstawowych została Anna Grzelak z OSW z Chojny, która ze sporą przewagą zdeklasowała swoich rywali. Nie  wywołało to zaskoczenia, gdyż Anna Grzelak jest ubiegłoroczną mistrzynią województwa i Polski oraz tegoroczną mistrzynią Europy i świata w tej dyscyplinie sportu.

Sukces Anny Grzelak powielił też Jacek Gołuch z OSW z Chojny, który tak jak Anna nie pozostawił złudzeń rywalom i wygrał wszystkie rundy tych mistrzostw zdobywając tytuł mistrza województwa. Przypomnijmy, że Jacek Gołuch jest tegorocznym mistrzem Europy i mistrzem świata.

 

Oto wyniki szczegółowe w poszczególnych kategoriach:

Kategoria szkół podstawowych:

1 miejsce – Jacek Gołuch z Chojny

2 miejsce – Szymon Gosik z Suliszewa

3 miejsce – Kamil Obrzud z Suliszewa

Kategoria szkół ponadpodstawowych:

1 miejsce – Anna Grzelak z Chojny

2 miejsce – Pluciński Adam z Suliszewa

3 miejsce – Witulski Krystian ze Sławna

 

Wszyscy medaliści tych mistrzostw zakwalifikowali się na Mistrzostwa Polski, które odbędą się 17 listopada br. w Warszawie.

Mistrzostwa województwa w Chojnie zostały sfinansowane ze środków Powiatu Gryfińskiego.