W ramach obchodów 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wojewoda Krzysztof Kozłowski wręczył odznaczenia państwowe – Krzyże: Komandorski, Oficerski i Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi, a także Krzyże Zesłańców Sybiru.


Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz ochrony zdrowia, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski odebrała Ewa Gruner-Żarnoch.

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski – Tomasz Zieliński, a Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Wiesław Szajko. Obaj zostali odznaczeni przez Prezydenta RP za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

Złotym Krzyżem Zasługi za zasługi w działalności na rzecz ochrony regionalnego dziedzictwa kulturowego odznaczony zostanie ksiądz January Żelawski, a Brązowym Krzyżem Zasługi - za działalność na rzecz upamiętniania wydarzeń historycznych Rafał Ranikowski. 

Krzyżami Zesłańców Sybiru odznaczone zostały członkinie chojeńskiego Koła Sybiraków, Aniela Kikosicka i Halina Marchewka.  To samo odznaczenie otrzymali także: Katarzyna Mulak, Józefa Podskalna, Henryk Puchalski i Elżbieta Rykowska.

Uroczystości towarzyszyło otwarcie wystawy „Drogi do Niepodległości”, przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. Wystawę można oglądać w Galerii Wojewody (w holu na I piętrze) do 15 grudnia.