Radni mają poddać pod głosowanie uchwałę dotyczącą zmiany wysokości stawek ekwiwalentu za udział strażaków ochotników z terenu gminy Chojna w działaniach ratowniczych oraz szkoleniach pożarniczych. Za wyjazd do akcji dostaną o 3 zł więcej, natomiast chcąc rozwijać swoją wiedzę poprzez udział w szkoleniach, dostaną połowę z dotychczasowej kwoty. 


Za tydzień w czwartek, chojeńscy radni poddadzą pod głosowanie uchwałę dotyczącą zmiany wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków OSP, którzy uczestniczą w działaniach ratowniczych lub szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę Chojna.

Zgodnie z projektem uchwały po ponad 8 latach ma wzrosnąć wynagrodzenie strażaków ochotników za godzinny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych z dotychczasowych 15 zł do kwoty 18 zł.

Drastycznej obniżce ma natomiast ulec godzinowa stawka za udział strażaków w szkoleniach pożarniczych. Gdy podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Chojnie, którą zaplanowano na 26 października br. większość radnych będzie za podjęciem uchwały, strażacy ochotnicy zamiast 15 zł otrzymają 8 zł za godzinny udział w szkoleniach.