Podczas ostatnich zawodów motocrossowych w Rosówku w ramach Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie chojeńscy zawodnicy czterokrotnie stawali na podium, w tym trzy razy na pierwszym miejscu.

To był bardzo udany występ naszych motocyklistów na Mistrzostwach Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie, które odbyły się w Rosówku. W klasie MX 85, Kacper Chrostowski mimo kontuzji ręki wygrał zawody z 9 punktową przewagą nad drugim zawodnikiem, a w klasyfikacji generalnej po 7 rundach zajmuje 2 miejsce. Lubomir Sobol po dwóch wygranych wyścigach w klasie MX 2C w klasyfikacji generalnej zajmuje 3 miejsce. W klasie MX 1C zwyciężył Kilian Ramm, a 4 miejsce Chrisa Seifferta wystarczyło do utrzymania 3 miejsca w klasyfikacji generalnej. W klasie MX Kobiet 3 miejsce zajęła Alicja Karpik. W klasie MX Junior 10 miejsce zajął Jakub Łotowski. Najliczniej reprezentowana była klasa MX Masters, w której to: 13 miejsce wywalczył Marcin Kalinowski, 15 Łukasz Kugler, 16 Dawid Orzechowski i 19 Wiesław Rataj. W klasie MX Quad na 9 miejscu uplasował się Tomasz Kosiński.

W klasyfikacji klubowej KM Chojna zajął 2 miejsce i odzyskał 6 miejsce w klasyfikacji generalnej, powiększając tym samym przewagę nad pozostałymi klubami naszego województwa.