Strażacy zbierają pieniądze na sztandar, który ma upamiętniać wszystkich tych, którzy przyczynili się do ochrony przeciwpożarowej w regionie. Uroczyste nadanie zaplanowane jest na maj przyszłego roku. Czy znajdą się fundatorzy?


Komenda Powiatowa PSP w Myśliborzu, od czasu zmiany struktury organizacyjnej w 1999 roku, nie posiada swojego sztandaru. Strażacy podjęli inicjatywę związaną ze zbiórką funduszy, by wykonać sztandar i tym samym uhonorować wszystkie pokolenia myśliborskich strażaków oraz tych, którzy przyczynili się rozwoju ochrony przeciwpożarowej w regionie.

- Uroczystość wręczenia sztandaru połączona z jubileuszem 40-lecia powołania Zawodowej Straży Pożarnej na terenie obecnego powiatu myśliborskiego oraz powiatowymi obchodami Dnia Strażaka zaplanowano na 19 maja 2018 roku – mówi Marek Popławski, komendant KP PSP w Myśliborzu.

Powstał już Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru, który zbiera środki, by nadać sztandar zgodnie z ceremoniałem. Każdy może wesprzeć zbiórkę wpłacając dowolną kwotę na konto komitetu w GBS w Myśliborzu:

83 8355 0009 0071 4343 2000 0001 z dopiskiem „Na sztandar dla KP PSP w Myśliborzu”.