Czy mieszkańcy zgodzą się na takie zmiany? I czemu one mają służyć? Trwają konsultacje społeczne, władze gminy rozpatrują właśnie pierwsze uwagi wniesione przez mieszkańców miasta.


Chcą budować ścieżki rowerowe, ale do tego potrzebne są inwestycje drogowe i zmiana organizacji ruchu. Ulice, które do tej pory były dwukierunkowe, niebawem mogą mocno się zmienić, a poruszanie się nimi będzie możliwe tylko w jedna stronę. Jak tłumaczą urzędnicy z myśliborskiego magistratu, utworzenie w mieście dróg pieszo-rowerowych poprawi atrakcyjność miejscowości oraz zwiększy chęć aktywnego spędzania czasu. Uważają również, że wprowadzenie dróg jednokierunkowych, które uporządkują ruch i zapewnią bezpieczne poruszanie się rowerem, ograniczenie ruchu pojazdów mechanicznych zmniejszy ilość szkodliwych spalin.

Zmiany i nowa organizacja ruchu jest planowana dla ulic Cienistej, Marcinkowskiego, Szarych Szeregów, 11 Listopada, Wałowej, Daszyńskiego oraz Parku im. Armii Krajowej.

Konsultacje społeczne już trwają. Mieszkańcy zasugerowali kilka zmian, wskazują m.in., że wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Marcinkowskiego spowoduje poważne utrudnienia dojazdu do Plaży Miejskiej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Szkunera, Domu Wczasów Dziecięcych, czy też Pensjonatu nad Jeziorem.

Według magistratu, zaproponowane uwagi zostaną poddane analizie. Jak zapewniają myśliborscy urzędnicy, projekt ponownie zostanie przedstawiony mieszkańcom pod dyskusję.