Klub gra w lidze okręgowej, na terenie gminy funkcjonują również dwie akademie piłkarskie. Władze miasta chcą postawić na sport, wspierać m.in. lekką atletykę, czy tenis ziemny. Czy inwestycja w infrastrukturę odmieni Pyrzyce?


Sokół Pyrzyce lata świetności ma za sobą, niegdyś rywalizował na poziomie IV ligi (przed reorganizacją był to odpowiednik dzisiejszej III ligi). Obecnie pyrzycki team przygotowuje się do rozgrywek w regionalnej okręgówce. Mimo to władze miasta rozważają inwestycję związaną z modernizacją stadionu. Obiekt ma być wielofunkcyjnym kompleksem sportowym.
- Sport jest u nas mocny, pomimo że nasz Sokół nie osiąga takich wyników, jak wcześniej – mówi burmistrz Pyrzyc, Marzena Podzińska. – W naszym mieście funkcjonuje dziecięca akademia piłkarska Sokół i Akademia Fair Play, obie skupiają wokół siebie młodych piłkarzy.

Ta infrastruktura będzie miała swoich odbiorców - tłumaczy.

Władze Pyrzyc rozważają nie tylko modernizację stadionu piłkarskiego, ale również przygotowanie obiektu dla innych drużyn sportowych, by mogli z niego korzystać np. tenisiści, czy lekkoatleci.