Wielu amatorów słodkości odwiedziło w minioną sobotę (11 bm.) kiermasz pyszności zorganizowany w CW „Laguna” w Gryfinie, wspierając w ten sposób leczenie dziewięciomiesięcznego Maksa Łuszczaka.


U chłopca rozpoznano skośnogłowie (plagiocefalię). Leczony jest w krakowskiej klinice u prof. dra hab. neurochirurga Stanisława Kwiatkowskiego. Dzięki ogromnej determinacji rodziny oraz wsparciu ludzi dobrego serca udało się kupić specjalistyczny kask dla chłopca, a także pozyskać środki na częściowe pokrycie wydatków związanych z wizytami kontrolnymi w klinice w Krakowie. Rodzina sama nie jest w stanie sprostać ogromnym kosztom leczenia Maksymiliana. Rehabilitacji potrzebuje także jego brat bliźniak – Nikodem.

Bliscy chłopców, wspólnie z przyjaciółmi, zorganizowali w sobotę 11 bm. w Centrum Wodnym „Laguna” charytatywny kiermasz pyszności. Znakomite domowe ciasta, pyszny chleb (dzieło babci chłopców) oraz wiele słodkości od darczyńców znalazły wielu nabywców. Uzyskane w ten sposób środki finansowe przeznaczone zostaną m.in. na kontrolne wizyty w krakowskiej klinice; każdy taki wyjazd wiąże się z wydatkiem ok. 2 tys. zł. Do tego dochodzą specjalistyczne badania, rehabilitacja.

Rodzinę chłopców można finansowo wesprzeć poprzez stronę https://pomagam.pl/686e8bzp.
Maria Piznal