Pięć meczy - cztery zwycięstwa i jeden remis. Tak nowy sezon piłkarski 2018/2019 w B-klasie rozpoczęli piłkarze Zootechnika Kołbacz. Celem jest awans do klasy A.

Przygotowania do nowego sezonu

Ostatni sezon Zootechnik Kołbacz zakończył na drugim miejscu w grupie 3 klasy A. Jednak po reorganizacji ligi (likwidacja wojewódzkiej klasy okręgowej i zmiana nazewnictwa), od sezonu 2018/2019 piłkarze z Kołbacza rozgrywać będą swoje mecze w klasie B.

W lipcu br. zarząd Zootechnika Kołbacz podjął jednogłośnie decyzję o zwolnieniu obecnego trenera Marcina Lisa a w jego miejsce zatrudnieniu znanego już wszystkim kibicom oraz zawodnikom Marcina Sapińskiego.

Przygotowania do rundy jesiennej nowego sezonu piłkarze Zootechnika zaczęli 10 lipca, trenując dwa razy w tygodniu i każdy tydzień treningowy kończyli meczem sparingowym. Zootechnik na siedem sparingów wygrał sześć i raz przegrał.

- Nasze plany sportowe na nowy sezon to grać jak najlepiej. Chcielibyśmy wywalczyć awans, ale nie skupiamy się na nim za wszelką cenę. Tak naprawdę boisko pokaże nam, jakim jesteśmy zespołem. Ważna jest też atmosfera - zapowiedział prezes Zootechnika Kołbacz Krystian Kiedrzyn. - Podstawą dla nas jest szkolenie dzieci i młodzieży, dlatego chciałbym zachęcić rodziców do zapisywania swoich pociech do naszych drużyn młodzieżowych. Rozumiem, że mamy czasy komputerów i telefonów, przez co ciężko oderwać od nich dzieci, ale brak ruchu powoduje różne choroby i wady postawy u dzieci - dodał.

Puchar Polski i Klasa B

Nowy sezon zespól z Kołbacza zaczął od wyjazdowego meczu do Korala Mostkowo. Był to mecz otwierający nową edycję Pucharu Polski. Po pierwszej połowie meczu, nasi zawodnicy przegrywali 0:3, zaś w drugiej połowie strzelając aż pięć bramek, Zootechnik wygrał 5:3.

Tydzień później w meczu inauguracyjnym rozgrywki klasy B, Zootechnik pokonał 5:1 Wołczkowo Bezrzecze, zaś tydzień później nasz zespól pokonał 5:3 Szczecin 44.

Piątego września w drugiej edycji pucharu Polski do Kołbacza przyjechał Pomorzanin Nowogard, który nie znalazł sposobu na dobrze grających piłkarzy Zootechnika, przegrywając 2:4. Tym samym dało to awans drużynie z Kołbacza do trzeciej rundy pucharu Polski, a rywalem naszych chłopców będzie drużyna Erhle Dobra Szczecińska.

Inwestycje w bazę sportową

Stadion sportowy w Kołbaczu jeszcze w tym roku czeka kolejny etap modernizacji. Będzie to możliwe dzięki dotacji przyznanej z budżetu Urzędu Marszałkowskiego. Koszt inwestycji oszacowano na 40 tys. zł.

Zakres tegorocznych prac przewiduje montaż za bramką na płycie głównej piłkochwytów, dzięki czemu oddzielone od siebie zostanie boisko główne i płyta boczna. Wymieniono już wiaty stadionowe dla zawodników, zamontowano wiatę dla służb medycznych oraz zamontowane zostanie nowe oświetlenie. Zmianie ulegnie teren przed szatniami, a także zakupiona została tablica informacyjna.

- Chciałbym podziękować wójt Marzenie Grzywińskiej oraz radnym, którzy wspierają klub, za dobrą współpracę w obecnej kadencji. Dzięki nim co roku przeznaczane są środki na rozwój naszej bazy sportowej, co znacząco zwiększa standard naszego obiektu, a dzięki otrzymanej dotacji z urzędu gminy, możemy inwestować w drużyny młodzieżowe, które są naszą przyszłością - zaznaczył Krystian Kiedrzyń.

Obiekt w Kołbaczu powstał w latach 70. XX wieku. Na jego terenie znajduje się boisko główne i płyta boczna, z którego głównie korzysta klub piłkarski Zootechnik Kołbacz. Przed rokiem 2015 na stadionie nie były prowadzone kompleksowe prace naprawcze, modernizacyjne czy konserwacyjne. Od trzech lat ze środków własnych Urząd Gminy Stare Czarnowo przeprowadza regularne remonty. Udało się dotąd wyrównać płytę główną boiska, zamontowano automatyczny system nawadniania boiska, wyremontowano szatnię i uzupełniono brakujące siedziska na trybunach.

Terminarz spotkań Zootechnika Kołbacz u siebie:

  • Zootechnik Kołbacz - Kasta Szczecin-Majowe, niedziela, 16.09.2018, godz. 18:00,
  • Zootechnik Kołbacz - Erhle Dobra Szczecińska, środa, 19.09.2018, godz. 17:00, III runda Pucharu Polski,
  • Zootechnik Kołbacz - Chemik II Police, sobota, 29.09. 2018, godz. 17:00,
  • Zootechnik Kołbacz - Odrzanka Radziszewo, sobota, 13.10.2018, godz. 16:00,
  • Zootechnik Kołbacz - Tanowia Tanowo, sobota, 27.10.2018, godz. 15:00,
  • Zootechnik Kołbacz - Hanza Goleniów, niedziela, 11.11.2018, godz. 15:00.