To była niecodzienna lekcja WOS-u i historii jaką odbyli wczoraj uczniowie kl. III Gimnazjum w Cedyni. O sprawach budżetowych, programie 500+ i likwidacji gimnazjów, rozmawiali z posłem na Sejm RP Arkadiuszem Marchewką.


13 czerwca w Gimnazjum w Cedyni doszło do spotkania uczniów klas III z  Arkadiuszem Marchewką - politykiem i samorządowcem, posłem na Sejm RP.  

Na wstępie pan poseł powiedział kilka słów o pracy parlamentarzysty, a  także swojej pracy w komisjach: gospodarki i rozwoju, gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz cyfryzacji, innowacyjności i nowych technologii. Następnie każdy z uczestników spotkania mógł mu zadać pytanie.

Uczniowie pytali, jaka była jego droga do sejmu. Poseł opowiadał o początkach swojej kariery politycznej, gdzie się uczył i studiował. Następnie sprecyzował, że polityka to jego pasja, dlatego cieszy się, że stała się ona jego pracą. Na pytanie, ile tygodniowo zajmuje mu praca w sejmie, wytłumaczył młodzieży, że w tygodniu sejmowym praktycznie codziennie jest w sejmie. Dodał również, że praca parlamentarzysty to nie tylko obowiązki wynikające z pracy w sejmie, ale również przyjmowanie interesantów w biurze poselskim, które mieści się w Szczecinie.

Spotkanie przebiegało w niezwykle miłej atmosferze. Podejmowano m.in. sprawę budżetu, programu 500+ i bliską uczniom tematykę likwidacji gimnazjów. Na zakończenie uczniowie podziękowali posłowi za niezwykłą lekcję WOS- u i historii i zrobili z nim wspólne zdjęcie.