W całej Polsce 5 kwietnia odbył się sprawdzian szóstoklasisty. To pierwszy poważny egzamin państwowy, z którym mierzą się uczniowie szkół podstawowych. Mamy nadzieją, że egzamin poszedł nam dobrze, bo był bardzo łatwy - takie słowa usłyszeliśmy od uczniów klasy VI A.

Sprawdzian składał się on z dwóch części. W pierwszej z nich, która rozpoczęła się o godzinie 9:00 uczniowie rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki. W drugiej części o godz. 11:45 szóstoklasistów czekał egzamin z języka obcego nowożytnego.

Oczywiście dzieci przejmują się tymi testami. Podchodzą do nich z dużym zaangażowaniem i dużym skupieniem - powiedziała nam Magdalena Filińska Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Cedyni. Dodała również, że szkoła wspomagała uczniów w przygotowaniach do egzaminu, poprzez systematyczne prowadzenie przez nauczycieli zajęć wyrównawczych. Były również tworzone grupy wsparcia dla uczniów, potrzebujących większego zaangażowania ze strony nauczycieli.

Teraz uczniowie oraz ich rodzice muszą uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wyniki egzaminu szóstoklasisty poznamy dopiero 27 maj. Natomiast zaświadczenia o wynikach, wydawane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, uczniowie otrzymają wraz ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.