Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli we wtorek do Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie oraz 35 innych miejsc.


Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie funkcjonariusze CBA rozpoczęli czynności procesowe mające związek z realizacją remontów i inwestycji w Elektrowni Dolna Odra.

Sprawa dotyczy tzw. korupcji menadżerskiej i przyjmowania łapówek w zamian za ustalenie sposobu wyłonienia wykonawcy i realizacji tego, jak został wyłaniany. Dodatkowo sprawdzony będzie sposób prowadzenia nadzoru nad przebiegiem i końcowym odbiorem robót remontowych w elektrowni.

– Przeszukiwane jest 35 mieszkań i biur osób powiązanych z tą sprawą – poinformował Agencję Informacyjną Polska Press wydział komunikacji społecznej CBA. Agenci CBA zabezpieczyli  nośniki danych i dokumentację stanowiącą dowody w sprawie.

CBA dodaje, że Elektrownia Dolna Odra na remonty rocznie przeznacza 50-70 mln zł, a latach 2007-2013 było to ok. 700 mln zł. Zaś aktualnie toczące się postępowanie dotyczy obrotów mieniem o dużej wartości.