Dwaj piesi z poważnymi obrażeniami trafili do szpitala i do dziś znajdują się pod opieką lekarzy. Tymczasem sprawca uciekł nie udzieliwszy poszkodowanym pomocy. Kierowca jest już w rękach policji, usłyszał zarzuty i grozi mu do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na początku listopada, jadący Volkswagenem Passatem kierowca zjechał na pobocze i potrącił dwóch pieszych. Ci w wyniku zderzenia z pojazdem odnieśli bardzo poważne obrażenia, trafili do szpitala. Tymczasem kierowca zbiegł z miejsca wypadku i nie udzielił pomocy poszkodowanym.
Do zdarzenia doszło w miejscowości Cychry (gm. Dębno). Sprawą natychmiast zajęli się policjanci, dobrze wykonana praca operacyjna pozwoliła na zidentyfikowanie pojazdu, który brał udział w wypadku. Kierowca został już zatrzymany, okazał się nim 20-letni mieszkaniec gminy Dębno. Wykonane czynności ujawniły, że w chwili zdarzenia w jego samochodzie, prócz kierowcy, znajdowały się jeszcze cztery inne osoby, w tym jedna nieletnia.
- Kierujący pojazdem Volkswagen Passat przyznał się do spowodowania wypadku. W wyniku tego zdarzenia, piesi zostali przewiezieni do szpitala z ciężkimi obrażeniami ciała. Obecnie znajdują się pod opieką lekarzy – informują policjanci z myśliborskiej komendy.
Kierowca usłyszał już zarzuty za spowodowanie wypadku oraz za nieudzielenie pomocy, grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Rafał Remont