"Usiadła na podłodze wśród paczek i zapytała: - Czy już mogę się rozpłakać? Na jej twarzy widoczne były cieniutkie zmarszczki. Tych od uśmiechania się niewiele. Znacznie więcej tych od cierpienia i zmartwień. Gdy dostarczono do niej prezenty, nie miała odwagi ich rozpakować. Nie wierzyła, że wszystkie są tylko dla niej. Zachęcona przez wolontariuszy, zaczęła nieśmiało otwierać pierwszą paczkę. Z kolejnymi poszło już łatwiej. Zapytana, co chciałaby przekazać swoim darczyńcom, odpowiedziała: - Nie wiem, kim jesteście, ale was kocham."

W weekend 8 i 9 grudnia 2018 r. odbył się wielki finał Szlachetnej Paczki. Świąteczne podarunki trafiły do wielu rodzin z powiatu gryfińskiego. Wolontariusze ciężko pracowali, aby wszystkie rodziny otrzymały w tych dniach świąteczne paczki. Finał Szlachetnej Paczki przyniósł wielu rodzinom mnóstwo prezentów, radości, ciepła a przede wszystkim nadziei na lepsze jutro.

Finał to czas, w którym darczyńcy przywozili przygotowane paczki do magazynu. Następnie paczki dostarczane były do rodzin. Wolontariusze rozwozili je od rana do wieczora.

Dla wielu rodzin z naszego Regionu udział w projekcie Szlachetna Paczka, będzie momentem, od którego ich życie diametralnie się zmieni. Dla wielu z nich życie stanie się łatwiejsze dzięki otrzymanym podarunkom.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom i współ darczyńcom za dobre serca i niesamowicie przygotowane paczki. Dzięki bezinteresownej pomocy ludzi dobrej woli dla wielu rodzin nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą o wiele szczęśliwsze i weselsze.

Szczególne podziękowania dla Andrzeja Przychoćko, Norberta Kubacha, Katarzyny Kubacha, Przemysława Domagały i Michała Łakomiec. Oni pomagali wszystko rozwozić i  wnosić w bardzo ciężkich warunkach.