Mundurowi z pyrzyckiej prewencji zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary w zakładzie karnym 30 – latka, który kierował samochodem. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, pomimo aktywnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Za złamanie zakazu dodatkowo może spędzić za kratkami pięć lat i otrzymać obligatoryjny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego pyrzyckiej komendy patrolując jedną z wiosek gm. Pyrzyce zatrzymali do kontroli pojazd marki Nissan. Po wylegitymowaniu kierującego okazało się, że 30 – letni mieszkaniec powiatu łobeskiego jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Myśliborzu do odbycia kary więzienia za przestępstwo narkotykowe. W trakcie kontroli mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy, bo jak się okazało wsiadł za kierownicę pomimo aktywnego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Poszukiwany, który złamał prawo został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Zanim 30 - latek trafił za mury zakładu karnego, policjanci przedstawili mu zarzut niestosowania się do prawomocnego wyroku sądowego.

O dalszym losie mężczyzny zdecyduje Sąd Rejonowy w Pyrzycach, który wyda stosowny wyrok. Za jazdę pomimo aktywnego zakazu sądowego 30 – latek możne spędzić za kratkami dodatkowo 3 lata.