W dniu 4 stycznia br. burmistrz Dębna Grzegorz Kulbicki odwiedził pierwsze dzieci urodzone w 2019 roku w Szpitalu w Dębnie im. św. Matki Teresy z Kalkuty. Przywitał czterech chłopców, pogratulował rodzicom i wręczył upominki.

Pierwszy na świat w szpitalu w Dębnie przyszedł Krzysiu, który urodził się 2 stycznia o godz. 13.55 i ważył 3300 g i mierzył 55 cm. Tak się złożyło, że jego mama, Julita, jest pracownikiem szpitala i koordynuje oddziałem rehabilitacji. To jej drugie dziecko. Państwo Knasińscy skorzystali z oferty porodu rodzinnego i nie kryli zadowolenia z opieki i warunków, które im zaoferowano.

Kolejni mieszkańcy gminy Dębno urodzili się 3 stycznia: Leon o godz. 04.50, waga 4300 g/59 cm. Michał godz. 12.36, waga 3850g/57cm oraz Bruno godz. 18.30, waga 3600g/58 cm.

Wszystkie mamy chwaliły warunki i opiekę na oddziale, który gwarantuje pacjentkom najwyższą jakość usług.

Burmistrz Grzegorz Kulbicki złożył gratulacje rodzicom i życzenia zdrowia oraz wręczył drobne upominki. Pierwszego mieszkańca Dębna – Krzysia wziął nawet na ręce.

Jak udało nam się dowiedzieć pierwsza dziewczynka urodziła się dopiero 7 stycznia.

W zeszłym roku na świat w szpitalu w Dębnie przyszło 264 dzieci, ale oddział około miesiąca był wyłączony z działalności, ponieważ przechodził kompleksowy remont. Sale są jasne, przestronne, komfortowe, wyposażone w łazienkę. Modernizacja była możliwa dzięki dofinansowaniu przez Gminę Dębno w wysokości 600 tys. zł. Kwota ta pozwoliła również na odnowienie innych pomieszczeń w lecznicy.

Dodatkowo na wszystkie noworodki czeka jeszcze jedna niespodzianka. Rodzic, odbierając akt urodzenia w Urzędzie Stanu Cywilnego, otrzyma maskotkę lwa z logo Gminy Dębno.

Burmistrz Dębna pamięta również o seniorach. 3 stycznia br. odwiedził pana Czesława w Dębnie, który kończył 90 lat. Warto dodać, że do końca roku burmistrz odwiedzi z życzeniami i drobnymi upominkami wszystkich dziewięćdziesięciolatków z naszej gminy (w tym roku będzie to 30 osób).