Dziś w Widuchowej rozegrane zostały zawody w ramach ósmej edycji Mini Mundialu. W piłkarskich zmaganiach wzięło udział dwanaście zespołów, z których dwa wystąpią w Szczecinie na stadionie imienia Floriana Krygera.


Widuchowa już trzeci rok z rzędu gości największą piłkarską imprezę dla najmłodszych adeptów footballu. Od godziny dziewiątej na orliku przy Zespole Szkół w Widuchowej odbywało się prawdziwe święto sportu połączone z festynem rodzinnym z okazji dni Matki, Ojca i Dziecka.

W wyniku bardzo zaciętej rywalizacji, w której nie brakowało pięknych bramek i pełnych werwy akcji wyłoniono dwie zwycięskie drużyny, które reprezentować będą gminę podczas wielkiego finału. Kategorię klas III/IV wygrała reprezentacja Burkina Faso (ZS Widuchowa), natomiast wśród uczniów klas V/VI bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z Szkoły Podstawowej w Krzywinie, występujący w barwach Turcji.

Zespoły które nie awansowały do finału mogą jeszcze liczyć na uśmiech losu. W poniedziałek organizatorzy Mini Mundialu rozdadzą trzy dzikich kart, które umożliwią szczęśliwym drużynom występ na stadionie szczecińskiej Pogoni.

- Na pewno w przyszłym roku nasza gmina weźmie udział w tym turnieju. Dzięki takiej imprezie wszyscy czujemy się jak zwycięzcy – mówiła Anna Kusy – Kłos, wójt gminy Widuchowa.

Na wszystkich uczestników Mini Mundialu w trakcie wydarzenia czekała słodka niespodzianka ufundowana przez władze gminy. Wyśmienity tort rozszedł się w mgnieniu oka.