Do pożaru budynku gospodarczego doszło dziś w nocy na jednej z posesji w miejscowości Szczawno. W akcji gaszenia pożaru i neutralizowaniu ognia mogącego przedostać się na przybudówkę oraz nieopodal stojący budynek mieszkalny udział brały dwa zastępy JRG Gryfino, OSP Chwarstnica oraz patrol łączony Policji i Straży Miejskiej.


W nocy z dnia 22 na 23 styczni br. o godz. 02:37 doszło do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Szczawno w powiecie gryfińskim. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono pożar murowanego, parterowego budynku gospodarczego z poddaszem.

W momencie przybycia na miejsce strażaków cały dach był w ogniu. Mieszkańcy posesji przed przybyciem służb ratunkowych z budynku gospodarczego wynieśli butlę gazową oraz wyłączyli prąd.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek gospodarczy oraz jednego prądu wody w obronie przybudówki i stojącego nieopodal budynku mieszkalnego. Niestety spaleniu uległ dach i strop budynku gospodarczego oraz sprzęt i wyposażenie znajdujące się w budynku.

Obecnie trwa ustalanie przyczyn i szacowanie strat po nocnym pożarze.