Zbliża się do końca budowa świetlicy wiejskiej w Kartnie. Aktualnie trwa montaż dachu, po czym rozpoczną się pracę wykończeniowe w środku budynku. Otwarcie placówki planowane jest po wakacjach.


Nowa świetlica stanie się miejscem integracji, nauki i wypoczynku mieszkańców gminy Stare Czarnowo.

- Będzie to pierwsza gminna świetlica wybudowana od podstaw. Dodatkowo obiekt spełni wszystkie potrzeby osób niepełnosprawnych, a mieszkańcom zagwarantuje odpowiednie warunki do spotkań, samorealizacji i wspólnego spędzania czasu - podkreśla wójt Marzena Grzywińska.

W ramach pierwszego etapu inwestycji wykonano przyłącza energetyczne, wodociągowe i kanalizacyjne. Powstał parking oraz wybudowano jezdnię i chodnik, a także zamontowano oświetlenie terenu. Obecnie trwa realizacja etapu drugiego, w ramach którego wykonano już ławy i ściany fundamentowe, wylano podkład pod posadzki oraz wymurowano ściany parteru. Budynek o powierzchni użytkowej prawie 180 m2 składać się ma z sali spotkań, kuchni, kotłowni, pomieszczeń gospodarczych, holu, szatni oraz zaplecza socjalnego z toaletami. Przy obiekcie powstanie także taras.

Koszt inwestycji to prawie 750 tys. zł, z czego ponad 190 tys. zł pochodzić będzie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

- Wierzę, co podkreślałem wielokrotnie, że obiekt stanie się miejscem tętniącym życiem, który przede wszystkim zintegruje mieszkańców. Świetlica ma oferować bogaty program zajęć, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci oraz młodzieży. To w niej odbywać się będą cykliczne imprezy i wydarzenia edukacyjno-kulturalne - dodaje Marzena Grzywińska.

Wykonawcą robót jest firma Usługi Remontowo-Budowlane Roman Dębicki z Jenina.