Budowę ścieżki rowerowej Pełczyce – Choszczno jest już widoczna w Zamęcinie, a nawierzchnia asfaltowa jest już w Płotnie. Kosztująca ponad sześć milionów złotych inwestycja, ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku i zostanie wkomponowana w ponad 420-kilometrowy szlak Pojezierzy Zachodnich, prowadzący od leżących nad Odrą Siekierek, aż do Białego Boru.

Cała inwestycja ma kosztować prawie 6,3 mln złotych i większości sfinansowana zostanie z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. We wrześniu ubiegłego roku radni Choszczna podjęli uchwałę w sprawie dofinansowania przedsięwzięcia kwotą niespełna 280 tys. złotych. Wsparcie dedykowane jest budowie sieci tras rowerowych Pomorza Zachodniego, a konkretnie 20-kilometrowemu odcinkowi z Pełczyc do Choszczna, biegnącemu po nasypie nieczynnej już linii kolejowej.
W tej chwili widać już, że wykonana została część z Pełczyc do Płotna. Opisywana inwestycja ma być zakończona jeszcze w tym roku i wszystko wskazuje na to, że już za kilka miesięcy będziemy mogli pojechać rowerem z Choszczna aż do Dzikowa (przez Pełczyce i Barlinek). Tu warto podkreślić, że docelowo, opisywany odcinek wkomponowany zostanie w ponad 420-kilometrowy szlaku Pojezierzy Zachodnich, tzw. Pojeziernego, który prowadził będzie od leżących nad Odrą Siekierek, aż do Białego Boru, z możliwością odbicia w Dobrzanach, w kierunku Stargardu i Dobrej Nowogardzkiej – tłumaczy burmistrz Robert Adamczyk. Dodaje, że po drodze będziemy mogli też skręcić m.in. na projektowane już trasy Bałtyk (Koszalin, Kołobrzeg) – Wałcz i Wału Pomorskiego. W sumie, na terenie całego województwa zachodniopomorskiego planowanych jest 12 głównych korytarzy, o łącznej długości ponad 1100 kilometrów.