Już w ubiegłym roku informowaliśmy o brudnej tablicy informacyjnej, która ma być reklamową prezentacją miasta. Tymczasem tablica przy skrzyżowaniu ulic Malarskiej i Dworcowej jest brudna, zaśniedziała, zapleśniała... a jakby tego było mało, nie jest jedyną w Chojnie.

O sytuacji informowaliśmy kilka miesięcy temu. Tablice promocyjne nadal są brudne, z założenia mają być pomocne turystom poruszającym się po Chojnie, ale nie zachęcają do zatrzymania się przed nimi. Zielony nalot wskazuje, że od długiego czasu nikt ich nie czyścił. Stojąc przy takich tablicach informacyjnych turysta może jedynie czuć niesmak.

- Były czyszczone przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych – mówi Jan Będzak z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej chojeńskiego magistratu. - Widocznie znów się zabrudziły – dodaje.

Pierwsza z takich tablic znajduje się przy zabytkowym kościele u zbiegu ulic Malarskiej i Dworcowej, druga pomiędzy dwoma innymi zabytkowymi obiektami, kościołem oraz Centrum Kultury w Chojnie.

- Już się przyzwyczaiłem, ale może i trochę wstyd, przecież ile to wyszorować taką tablicę, nie wymaga pieniędzy, tylko chwili czasu – mówi mieszkaniec Chojny spotkany na ulicy Dworcowej.

Jan Będzak zapowiada, że gmina będzie interweniowała i doprowadzi do wyczyszczenia tablic, by były atrakcyjne dla turystów i przedstawiały Chojnę w dobrym świetle.