Dużym sukcesem zakończył się start chojeńskiej drużyny wędkarskiej WKS POMOT CHOJNA w Drużynowych Mistrzostwach Okręgu PZW w Szczecinie w dyscyplinie spławikowej. Chojeńscy wędkarze stanęli na trzecim stopniu podium.W niedzielę 20 sierpnia nad rzekę Odra w miejscowości Ognica zameldowali się wędkarze kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Na starcie stawiło się 10 pięcioosobowych drużyn walczących o miano najlepszej drużynowej ekipy szczecińskiego spławika w 2017 r. Organizatorem tegorocznej edycji drużynowych Mistrzostw Okręgu było koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA, w którym działa, na co dzień klub wędkarski " POMOT CHOJNA".

Pierwszy raz w długoletniej historii okręgu Szczecin Drużynowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej cieszyły się tak dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wędkarzy. Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny m.in. ze Szczecina, Pyrzyc, Lubanowa, Gryfina, Nowogardu i oczywiście drużyna gospodarzy z Chojny. Czterogodzinne zmagania pokazały, że o dobrym wyniku końcowym decydowała każda złowiona ryba.

Po podliczeniu wyników sektorowych komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonał prezes Zarządu Okręgu, Grzegorz Rogalewicz wraz z wiceprezesem ds. Sporu, Krzysztofem Sindrewiczem, jednocześnie zawodnikiem Koła Pyrzyce.
Pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. sektorowych zajęła drużyna z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Koła Karp Szczecin, która uzyskała 13 pkt. sektorowych, natomiast trzecie miejsce wywalczyła chojeńska drużyna WKS POMOT Chojna, która ukończyła zawody z dorobkiem 15 pkt. sektorowych. Między pierwszą trójka, a resztą drużyn była już znaczna różnica punktowa, bo dla przykładu czwarta drużyna mistrzostw miała na swoim koncie 27 pkt. sektorowych, a ostania drużyna zgromadziła ich aż 45 pkt.

W chojeńskiej drużynie znakomicie połowili Marek Wysokiński (sek. A) i Mariusz Strzelczyk (sek. B), którzy wygrali swoje sektory. Marcin Przybyła (sek. D) zajął 2 miejsce, Paweł Bucyk (sek.E) był 4, natomiast Kamil Skiba (sek. B) zajął 7 miejsce.

Po wręczeniu medali i pucharów głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i organizatorom za przygotowanie imprezy na tak wysokim poziomie.

Kolejne wydarzenie wędkarskie w naszym regionie odbędzie się już 3 września. Wówczas do Ognicy powrócą zmagania wędkarzy spławikowych w zawodach o puchar Chojny, zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Szczecin. 

Organizację imprezy Kapitanat Sportowy Okręgu PZW w Szczecinie ponownie powierzył dla Koła nr 84 PZW Odra Chojna.