Wolne wakaty, a tym samym braki kadrowe w Policji, to bolączka wielu jednostek z którą boryka się także gryfiński garnizon. Rąk do pracy brakuje także na przygranicznym Posterunku Policji w Cedyni, którego szeregi osłabiły się o jednego funkcjonariusza. 


Na posterunek Policji w Cedyni miał wrócić 30 września, lecz tak się nie stało. Były funkcjonariusz cedyńskiej jednostki od października br. oficjalnie zasila struktury Komisariatu Policji w Chojnie.

Mieszkańcy przygranicznej gminy odczuwają obawy, że braki kadrowe na posterunku mogą w znacznym stopniu przyczynić się do zmniejszenia bezpieczeństwa w ich rejonie. 

Jak mówi rzecznik gryfińskiego garnizonu asp. szt. Grzegorz Klimek, owszem braki kadrowe są, lecz mimo to policjanci z tamtejszego posterunku wywiązują się ze swoich obowiązków i dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

- Z pełną odpowiedzialnością mogę zapewnić, że pomimo wolnego wakatu na cedyńskim posterunku nie odnotowaliśmy większej ilości wykroczeń bądź przestępstw w tamtym rejonie – wyjaśnia oficer prasowy. - Priorytetem naszego garnizonu jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom, a takie gwarancje daje Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne czy to w Chojnie czy w Gryfinie – dodaje.

W miarę wstępowania w szeregi Policji nowych funkcjonariuszy "dziury" kadrowe mają zostać zniwelowane.

- Niebawem szeregi komendy zasilą nowi funkcjonariusze, którzy obecnie są na etapie służby przygotowawczej, a kolejni rozpoczną szkolenia w najbliższym czasie – zaznacza rzecznik.

Dziś do służby w policji może wstąpić każdy chętny. Grzegorz Klimek zaznacza, że nie jest to łatwa prace ale uważa, że warto.

Osoby chcące wstąpić w szeregi policji dokumenty rekrutacyjne mogą złożyć w Komendzie Powiatowej Policji w Gryfinie.

Więcej informacji na temat służby w policji można uzyskać pod poniższym linkiem:
http://gryfino.policja.gov.pl/zgr/aktualnosci/aktualnosci/12965,Trwa-rekrutacja-do-sluzby-w-Policji-w-2017r-na-terenie-wojewodztwa-zachodniopomo.html