Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w Ogrodzie Dendrologicznym w Glinnej. To właśnie teraz kwitnie najwięcej ciekawych i egzotycznych gatunków drzew oraz krzewów, które nieustannie zachwycają urodą kwiatów, zaskakują kolorami i niekiedy wabią niesamowitym zapachem.


Nadleśnictwo Gryfino w najbliższą niedzielę (14 maja br.) zaprasza wszystkich mieszkańców regionu oraz miłośników przyrody, do wspólnego zwiedzania wraz z przewodnikiem Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej. Podczas spaceru odwiedzającym przedstawiona zostanie historia tego niezwykłego leśnego zakątka. Dla wszystkich gości, którzy wezmą udział w zwiedzaniu przygotowany został konkurs z nagrodami w postaci roślin oraz niespodzianek.

Harmonogram Dnia Otwartego Ogrodu Dendrologicznego w Glinnej:

Pierwsza wycieczka z przewodnikiem – początek o godzinie 12.00, zbiórka przed wejściem do Ogrodu o godzinie 11.50. Zakończenie zwiedzania około godziny 13.00. 13.00 - przejście do wiaty Punktu Informacji Przyrodniczoleśnej i konkurs. Losowanie nagród około godziny 13.30.

Druga wycieczka z przewodnikiem – początek o godzinie 14.00, zbiórka przed wejściem do Ogrodu o godzinie 13.50. Zakończenie zwiedzania około godziny 15.00. 15.00 - przejście do wiaty Punktu Informacji Przyrodniczoleśnej i konkurs. Losowanie nagród około godziny 15.30.