25 października w Miejskiej Bibliotece w Chojnie odbyło się spotkanie autorskie z Katarzyną Bondą autorką wielu książek o tematyce detektywistyczno-kryminalnej. Wśród twórczości pisarki możemy wyróżnić powieści taki jak: „Sprawa Niny Frank”, „Polskie morderczynie” czy „Okularnik”, który zdobył tytuł Bestsellera Empiku 2015 w kategorii literatura piękna.


Katarzyna Bonda to polska pisarka, dokumentalistka, dziennikarka oraz scenarzystka zajmująca się tematyką kryminalną. Podczas spotkania autorskiego w Chojnie pisarka opowiedziała zgromadzonym słuchaczom o swoich marzeniach gry na pianinie, studiach dziennikarskich, pracy w gazecie oraz okolicznościach powstawania swoich książek.

Pisarka zachęcała by w życiu robić to sprawia nam przyjemność.

- Uważam, że czasu mamy niewiele i każda minuta powinna być zagospodarowana w taki sposób, w jaki chcielibyście ją przeżyć, a nie w taki w jaki jesteście zmuszani – mówiła podczas spotkania z czytelnikami.

Dziennikarka wyjaśniła, również swoim czytelnikom dlaczego zaczęła pisać wątki kryminalistyczne. a nie np. romanse.

- Nie zastanawiałam się zbyt długo nad gatunkiem, powieść kryminalna była pierwszym wyborem, ponieważ jest łatwa do oceny, a trudna do napisania. Aby ją napisać, trzeba wykonać pewną gimnastykę umysłową, by jakoś te puzzle poukładać. Z drugiej strony nie pisałam wierszy, nie miałam podejścia literackiego jak ma prawdziwy pisarz, w związku z tym nie odważyłam się wziąć za literaturę piękną, a romans odpadał, bo się na tym nie znam – tłumaczyła.

Spotkanie autorskie z pisarką przyciągnęło rzeszę czytelników, biblioteka wypełniona była po brzegi.