Przed nami ok 110 godzin (z kilku godzinnymi przerwami) z niebezpieczną pogodą. Najgorszy okres to noc z niedzieli na poniedziałek, poniedziałek w drugiej części dnia, wtorek oraz w środę w ciągu dnia i noc ze środy na czwartek. Wiatr odpuści w czwartek popołudniu. Jeśli chodzi o regiony gdzie należy spodziewać się tych najsilniejszych porywów to może on wystąpić praktycznie wszędzie a jego porywy mogą dochodzić do 80-100 km/h.

Niestety silny wiatr to nie jedyne niebezpieczeństwo. Na chłodnym froncie, który w naszym regionie pojawi się w poniedziałek w drugiej części nocy mogą pojawić się burze w formie liniowych układów konwekcyjnych a wraz z nimi szkwałowe porywy wiatru. W takich warunkach porywy wiatru mogą być jeszcze silniejsze i bardziej gwałtowne.

Już teraz apelujemy o zachowanie ostrożności i posprzątanie balkonów z lekkich przedmiotów. Radzimy nie stawiać samochodów pod drzewami, rusztowaniami oraz dachami. Kierowcy w tym okresie muszą zachować szczególną uwagę i muszą być przygotowani na możliwe niebezpieczeństwo. Starajcie się nie stawać pod drzewami a wszystkim służbom radzimy dobrze zabezpieczyć rusztowania na budowach.

Na koniec dodamy, że to najgorsze nas ominie. W zachodnich krajach porywy wiatru będą przekraczały 100-130 km/h. Służby z tych regionów wydają już najwyższe ostrzeżenia. Nasze ostrzeżenie prawdopodobnie pojawi się w niedzielę w pierwszej części dnia.