Informowaliśmy o tym, że Lech Poznań chce utworzyć w Morzycku piłkarską akademię. Nie wiadomo jednak, czy Kolejorz będzie miał okazję do podpisania umowy, do gry o młodych piłkarzy wkroczyła bowiem Duma Pomorza. Pogoń Szczecin chce w Morzycku zbudować własną szkółkę. Z tej informacji cieszą się sympatycy Portowców.

W Morzycku powstanie piłkarska akademia? Tak. Czy jej patronem będzie Lech Poznań? Tego nie wiadomo. Pierwotnie to klub z Wielkopolski miał być sponsorem szkółki dla młodych piłkarzy, ale w do futbolowe gry o talenty z Morzycka włączyła się szczecińska Pogoń.

Wstępna propozycja współpracy już wpłynęła do działaczy z Morynia, którzy są zainteresowani utworzeniem akademii. Jak mówi Radosław Janicki, nie będzie to łatwa decyzja. Wybór klubu z Ekstraklasy jako patrona akademii ma się odbyć niebawem.

W najbliższy piątek władze Pogoni Szczecin chcą się spotkać z rodzicami młodych zawodników. Chcą ich przekonać, że wybór Portowego klubu będzie lepszy niż konkurencyjnego Lecha Poznań.

- Sercem jesteśmy z Pogonią, ale chcemy podjąć takie decyzje, które będą najlepsze dla piłkarskiej młodzieży, dobro naszych podopiecznych i możliwość ich rozwoju jest dla nas najważniejsza – mówi Radosław Janicki.

Działacze z Morynia nie podpisali jeszcze żadnej umowy, ani z Lechem, ani z Pogonią. Tymczasem oba kluby zabiegają o to, by mieć swoją akademię w tym małym miasteczku w powiecie gryfińskim.