Blisko dwa lata znęcał się nad swoją partnerką psychicznie i fizycznie. Kobieta w końcu nie wytrzymała bólu oraz ciągłego strachu o własne życie i postanowiła zawiadomić o przestępstwie Policję. 


Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu skierowała do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko Grzegorzowi R. Mężczyzna w okresie od 2015 r. do  sierpnia 2017 r. w Dębnie znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką.

- Podejrzany wszczynał w domu awantury, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i powszechnie uznanymi za obelżywe, a ponadto wyganiał ją z domu. Stosował też wobec pokrzywdzonej przemoc fizyczną kopiąc i uderzając, a także szarpał, popychał, ciągnął za włosy oraz groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała - informuje  Joanna Biranowska-Sochalska ze szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

Podczas przeszukania mieszkania Grzegorza R., funkcjonariusze Policji znaleźli środki psychotropowe w postaci tabletek ecstasy.

Mężczyzna w przeszłości był karany. W trakcie składania wyjaśnień przyznał się do winy. Grzegorzowi R. za zarzucane mu przestępstwa grozi kara od  od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.