Setki gości, wspaniałe wieńce i cudowna pogoda – dożynki gminne w Bielinku już za nami. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w imprezie, nie mogli narzekać na nudę.

To były wyjątkowe potyczki sołeckie. Konkurencje, w jakich rywalizowali mieszkańcy z czterech sołectw, były wyjątkowe trudne. Najlepszy okazał się Lubiechów Dolny, mieszkańcy tej wsi okazali się najbardziej sprawni m.in. w zbieraniu ziemniaków na czas i w wyścigu w workach.

Nie zabrakło również atrakcji kulinarnych, tu w konkursie na najlepszą potrawę z ryb na najwyższym stopniu podium stanęły dwa sołectwa: Piasek i Bielinek.

- Motywem przewodnim na naszym stole kulinarnym były ryby, ponieważ nasza miejscowość leży nad Odrą i w ten sposób chcieliśmy podkreślić nasze położenie – tłumaczyli organizatorzy.

Niesamowicie wyglądała też rywalizacja w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynek gminnych. Ostatecznie jurorzy zdecydowali o tryumfie: wygrało sołectwo Piasek, drugi był Osinów Dolny, trzeci Lubiechów Dolny. Gospodarze, sołectwo Bielinek otrzymało wyróżnienie.

Sami uczestnicy przyznawali w rozmowie z nami, że to były wyjątkowo udane dożynki, głównie przez wzgląd na pogodę.

- Kiedy organizowano dożynki w Cedyni, to zawsze było zimno albo deszczowo. Teraz przyjechaliśmy do Bielinka i jest słonecznie, jak w środku lata – mówił pan Andrzej, który na dożynki przyjechał ze swoją żoną.