Przed nami XIX. edycja Biegu Integracyjnego o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu. Zapisy na sportowe wydarzenie, które odbędzie się 7 lipca br. już wystartowały. Jak mówią organizatorzy, to szczególna edycja, która poświęcona zostanie pamięci tragicznie zmarłego ks. Leszka Lubinieckiego, śp. proboszcza parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Klępiczu.


Bieg Integracyjny o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu jest cykliczną imprezą sportowo-rekreacyjną organizowaną nieprzerywanie od 18 lat. Trasa biegu wytyczona jest przez malowniczo położone miejscowości gminy Moryń: Stare Objezierze – Nowe Objezierze – Klępicz – Stare Objezierze. Zawodnicy mają do pokonania w zależności od kategorii trasę 10 km (mężczyźni), bądź 5 km (kobiety). Dodatkową atrakcją jest możliwość wzięcia udział w rodzinnym marszu Nordic Walking.

Bezpłatna i mająca ogólnodostępny charakter impreza adresowana jest do mieszkańców Starego Objezierza i okolicznych miejscowości, turystów, biegaczy oraz wszystkich tych, którzy chcą aktywnie i przyjemnie spędzić czas wolny. Z roku na rok sportowe wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

- Przyjeżdżają do nas biegacze nie tylko z pobliskich okolic, ale również z różnych regionów Polski. Dzięki temu Bieg Integracyjny w Starym Objezierzu na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych organizowanych na terenie Gminy Moryń -podkreślają organizatorzy.

Tegoroczna edycja biegu poświęcona zostanie pamięci tragicznie zmarłego proboszcza parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Klępiczu oraz Powiatowego Kapelana Strażaków ks. Leszka Lubinieckiego.

Zapisu na Bieg Integracyjny o Puchar Rady Sołeckiej w Starym Objezierzu należy dokonywać online na stronie www.sport-time.com.pl

Więcej informacji w regulaminie biegu. Zapraszamy.