Pyrzyckich policjantów odwiedziły 6 latki z Przedszkola Publicznego nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach „Biedroneczki”. Przedszkolaki wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i poznały pracę policjantów.

Przedszkolne starszaki w komendzie Policji czekało wiele ciekawych chwil. Wizyta zaczęła się od serca jednostki jakim jest stanowisko kierowania. Oficerowie dyżurni opowiedzieli o swojej służbie i pokazali przedszkolakom znajdujący się tam sprzęt.

Następnie 6 – latki odwiedziły sale odpraw, gdzie wysłuchały krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz miały okazję obejrzeć z bliska teczkę technika kryminalistyki. Policjantka opowiedziała o pracy techników i sprzęcie jaki na co dzień wykorzystują w swojej służbie. Przedszkolaki na pamiątkę wykonały swoje odciski palców.

Kolejnym etapem w wędrówce po komendzie była wizyta przy kojcach psów służbowych oraz obejrzenie placu szkoleniowego dla czworonogów. Przedszkolaki z zainteresowaniem obejrzały policyjny radiowóz o którym opowiedział dzielnicowy. Na koniec przybyli goście otrzymali elementy odblaskowe i zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.