Policjanci z pyrzyckiej komendy w ramach akcji „ Ogrom radości to pływanie z zachowaniem ostrożności” spotykali się z wypoczywającymi na plaży w Wierzbnie nad jeziorem Miedwie. Podczas patrolu policjanci przypominali zasady bezpiecznego wypoczynku na akwenach wodnych.

Ciepłe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Słońce, plaża i oczywiście chłodna orzeźwiająca woda to doskonały przepis na spędzenie czasu wolnego, jednak pod jednym warunkiem – z zachowaniem ostrożności i odpowiedzialności.

Pyrzyccy policjanci dbając o bezpieczeństwo spotkali się właśnie z tymi, którzy wolny czas spędzają nad jeziorem Miedwie.  Podczas  akcji promującej bezpieczeństwo policjanci poprzypominali dzieciom i dorosłym o zasadach korzystania z akwenów. Przestrzegali, że woda to żywioł i dlatego należy z niej korzystać mądrze i odpowiedzialnie. Dorosłych przestrzegali, że nie należy łączyć zabawy w wodzie ze spożywaniem alkoholu. Najmłodszych ostrzegali też przed niebezpiecznymi skutkami pływania bez nadzoru osoby dorosłej oraz tłumaczyli, aby na miejsca kąpieli wybierać tylko kąpieliska strzeżone przez przeszkolonych ratowników.

Mundurowi maluchom wręczali opaski identyfikacyjne, na których dorośli wpisują numer kontaktowy. Przekazywane opaski pomagają w szybkim ustaleniu opiekuna dziecka, które się zgubi. Dorosłym przypominano o pilnowanie swoich pociech. Szczególnie podczas letnich wyjazdów, chwila nieuwagi wystarczy aby maluch się zgubił w tłumie. Wśród najmłodszych rozdawano również naklejki tematyczne.

Materiały profilaktyczne „Ogrom radości to pływanie z zachowaniem ostrożności” przygotował Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego który włączył się do przedsięwzięcia profilaktycznego.