Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uczestników festiwalu, nie tylko na drogach, terenie miasta czy w okolicach woodstock’owego pola.

Kostrzyn leży nad Wartą, dlatego też bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą zapewniają policyjni wodniacy, korzystający podczas służby z nowoczesnych łodzi motorowych. Wspomagają ich policjanci z Niemiec.
Zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom Przystanku Woodstock wymaga skutecznej koordynacji wszystkich sił policyjnych, biorących udział w zabezpieczeniu tego festiwalu. Mundurowi obecni są na dworcach, parkach i ulicach. Drogówka reguluje ruchem i pomaga kierowcom bezpiecznie poruszać się po kostrzyńskich drogach. Policjanci pełnią również służbę nad wodą. Sprzyjająca aura oraz nieduża odległość od Pola Woodstockowego od rzeki Warty powoduje, że wiele osób, zwłaszcza w upalne dni, próbuje schłodzić się nad rzeką. Niektórzy nawet wchodzą do Warty, chcąc zażyć kąpieli wodnych. Niestety nie zdajemy sobie często sprawy, jak może być to niebezpieczne. Złym doradcą w podejmowaniu decyzji o kąpieli jest alkohol, który opóźnia nasze reakcje i może przyczynić się do tragedii nad wodą. Dlatego policjanci patrolujący kilkukilometrowy odcinek Warty reagują na wszelkie niebezpieczne sytuacje, do jakich może dojść nad wodą.

Do przemieszczenia się po rzece mundurowi używają nowoczesnych łodzi motorowych. Dzięki ich wykorzystaniu, mogą szybko i skutecznie dotrzeć do osób wymagających natychmiastowej pomocy. Lubuskich wodniaków wspomagają niemieccy policjanci. Mundurowi z obu krajów bezustannie przyglądają się zachowaniu osób nad wodą. Dzięki wspólnym polsko - niemieckim służbom oraz wymianie doświadczeń z poprzednich lat patrole wodne cechuje skuteczność i profesjonalizm. Dzięki temu, w ostatnich latach lubuscy policjanci szybko i skutecznie docierali do osób potrzebującym natychmiastowej pomocy nad wodą.

Policyjne motorówki będziemy mogli zobaczyć nad Wartą nie tylko podczas festiwalu, ale przez całe lato. Wszystko po to, aby nikomu - zarówno mieszkańcom Kostrzyna jak i uczestnikom festiwalu - nad wodą nie stała się krzywda.

(KWP Gorzów Wlkp. /dk)