Ferie w naszym regionie dobiegły końca i tym samym uczniowie z województwa zachodniopomorskiego zakończyli okres zimowego wypoczynku. W tym czasie na drogach naszego regionu miało miejsce mniej wypadków, niż przed rokiem, ale zatrzymaliśmy więcej kierowców po alkoholu.

Ogólnopolskie działania "Bezpieczne Ferie 2019" nadal trwają, jednak zachodniopomorscy policjanci podsumowują czas wypoczynku dla dzieci i ich rodzin w naszym regionie. Funkcjonariusze z naszego garnizonu czuwali nie tylko nad bezpieczeństwem na drogach, ale także brali udział w spotkaniach i imprezach profilaktycznych organizowanych dla wypoczywających dzieci. W porze zimowego wypoczynku pod szczególnym nadzorem są zamarznięte akweny i oczka wodne. Kontrolowane są również miejsca rekreacyjne, gdzie w czasie wolnym spędzają czas rodziny z dziećmi i młodzież.

Sytuacja na drogach w liczbie wypadków wygląda lepiej jak w ferie w poprzednim roku. W okresie od 28 stycznia do 10 lutego 2019 odnotowaliśmy 25 wypadków, w których 34 osoby zostały ranne, a 4 ponosiły śmierć. W ubiegłoroczne ferie doszło do 34 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 35 osób zostało rannych.

Policjanci ruchu drogowego ujawnili blisko 140 kierowców po alkoholu oraz ponad 30 kierujących pod wpływem środków odurzających.

W całym województwie mundurowi skontrolowali 165 autobusów wyjeżdżających na wypoczynek. 1 autobus nie został dopuszczony do dalszej jazdy oraz zatrzymany został kierowca, który chciał wyruszyć w podróż pod wpływem alkoholu.

W czasie kontroli na drogach 640 kierowcom zostały zatrzymane dowody rejestracyjne pojazdów, a za rażące złamie przepisów ponad 140 kierowców utraciło prawo jazdy.

Okres ferii zimowych był także okazją, do przypomnienia najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Organizatorzy zimowego wypoczynku często zapraszali policjantów na spotkania z dziećmi. Zachodniopomorska Policja także przygotowała atrakcje, dla tych najmłodszych, którzy spędzali ferie w swoich miejscowościach m.in. na półkoloniach organizowanych w szkołach.