Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Żeby nie zapomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania podczas wypoczynku, 31 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół w Nowym Czarnowie odbyło się spotkanie edukacyjne w ramach działań Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Referatu Spraw Społecznych we współpracy ze Strażą Pożarną i Komendą Powiatową Policji w Gryfinie.
Podczas spotkania uczniowie obejrzeli kilka filmów edukacyjnych dotyczących między innymi bezpiecznych przejazdów kolejowych oraz zachowania ostrożności w kontakcie z nieznajomymi. Zostały też przypomniane bezpieczne zasady przebywania nad wodą. Po zakończonych prezentacjach pani Alicja Kubiak wspólnie z uczestnikami spotkania jeszcze raz przypomniała wszystkie zasady bezpieczeństwa.
Odbyła się żywa dyskusja, w której uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących pożarów, bezpiecznego poruszania się po drodze i noszenia odblasków. Wszyscy doskonale zapamiętali numery alarmowe. Na zakończenie nasi goście przekazali wszystkim uczestnikom plakaty, ulotki, odblaski i bransoletki. Podczas tego spotkania usłyszeliśmy wiele cennych rad i wskazówek, które zwiększą nasze bezpieczeństwo nie tylko w czasie ferii. Dziękujemy za spotkanie.