Plac zabaw nad jeziorem  w Dębnie doczeka się modernizacji, a w Cychrach powstania nowa siłownia zewnętrzna. Na realizację przedsięwzięć podpisano umowy, na łączną kwotę blisko 125 tys. zł. Nowe atrakcje mają być gotowe w grudniu br.  

Na placu zabaw przy ulicy Spacerowej w Dębnie zaplanowano montaż nowych urządzeń zabawowych. Dla najmłodszych dzieci ustawiony zostanie zestaw składający się z: pomostu tunelowego, wieży z daszkiem, gier typu kółko i krzyżyk i liczydło. Ponadto będą tablice edukacyjne: przeplatanka figury i koło autko. Zabawki posiadają ruchome elementy, które rozwijają  motorykę dziecka, podnosząc tym samym sprawność manualną dziecka. Ciekawa propozycją będzie też mała wysepka nutka, która posiada instrumenty muzyczne i stworzona została z myślą o dzieciach w wieku 0-3 lata. Dla przedszkolaków powstanie mini park linowy z pomostem ruchomym, bambusowymi pnączami, siatką rybacką, pływającą kłodą, mostem birmańskim i innymi elementami rozwijającymi sprawność ruchową. Plac uzupełniony zostanie także o ławki i kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Ponadto cały teren zostanie wyrównany, a w granicach strefy bezpieczeństwa nowych urządzeń wykonana nawierzchnia bezpieczna z piasku. Od strony jeziora zostanie wykonana drewniana palisada.

Całość prac wykonana zostanie przez firmę Novum sp. z o.o. sp. komandytowa ze Szczytna,  z którą zawarto umowę na kwotę 83 995 zł.

W Cychrach, przy placu zabaw powstanie siłownia zewnętrzna. Będzie składać się z siedmiu urządzeń do ćwiczeń. Ponadto zamontowane zostaną ławki i kosze na śmieci. Nowa strefa aktywności będzie kosztować 40 282,50 zł. Na realizację zadania zawarto umowę firmą  FIT PARK sp. z o.o. sp. komandytowa z Torunia.