W sobotę, 7 maja, w Słubicach odbędzie się manifestacja przeciwników imigrantów. Narodowcy przemaszerują ulicami miasta. Szykują się duże utrudnienia w ruchu.

Marsz przeciw imigrantom organizuje nieformalna grupa Narodowe Słubice. Wydarzenie promowane jest przede wszystkim za pośrednictwem portali społecznościowych. Organizatorzy deklarują swój sprzeciw wobec polityki multi-kulti. Sprzeciwiają się też umieszczaniu imigrantów w suwerennych krajach, takich jak Polska. Swój udział w tym wydarzeniu na portalu Facebook zdeklarowało blisko 300 osób. "Nie dajmy się zmanipulować tym bredniom o biednych, wycieńczonych i prześladowanych uciekinierach! Słubice są miastem położnym przy granicy z Niemcami gdzie w sąsiednim Frankfurcie n/O już jest ok. 2 tys. imigrantów, a docelowo ma być ich do 7 tys. (!) Nasze miasto w razie utraty całkowitej kontroli państwa niemieckiego nad całą tą sytuacją może jako jedne z pierwszych w kraju zostać narażone na wielkie niebezpieczeństwo. Przyjdź i razem z nami pokaż swój sprzeciw! Pokażmy ze jest nas wielu!" - czytamy w oświadczeniu, opublikowanym przez organizatorów marszu.


Początek manifestacji zaplanowano na godzinę 13.00. Potrwać może ona nawet do godziny 16.00. W tych godzinach kierowcy powinni się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym.

Fot. - Demonstrację przeciw imigrantom zorganizowano również 20 lutego we Frankfurcie nad Odrą.