Już poprzednie władze zapowiadały inwestycję na brzegu Odry, ale mimo dwóch kadencji, żadne prace nie zostały wykonane. Teraz jest przełom, Widuchowa pozyskała pierwsze środki, które staną się przyczółkiem do jednej z najważniejszych inwestycji dekady.

Gmina Widuchowa złożyła projekt związany z przebudową drogi gminnej, ulicy Bulwary Rybackie. Dziś już wiadomo, że w ramach tzw. „schetynówek”, czyli rządowego programu przebudowy dróg gminnych i powiatowych, Widuchowa otrzyma dofinansowanie do inwestycji.

Obecnie Bulwary Rybackie to droga gruntowa, biegnie ona wzdłuż brzegu Odry i jest ważnym odcinkiem na terenie miejscowości, kierowcy jednak nie lubią się nią poruszać przez wzgląd na nawierzchnię.

Budowa nowej drogi jest pierwszym krokiem do realizacji dalszych planów związanych z infrastrukturą turystyczną. Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej, chce pozyskać kolejne środki, tym razem na zagospodarowanie terenów przy samej rzece. Ideą jest budowa nabrzeża z przystanią dla jednostek pływających.

Odrestaurowane zostaną też zabytkowe obiekty przy Odrze. Mają one być dopełnieniem planów związanych z podniesieniem atrakcyjności turystycznej Widuchowej.