W imieniu Międzynarodowego Centrum Turystyki, Kultury i Sportu w Baniach zapraszamy w niedzielę 13 stycznia 2019 r. do wzięcia udziału w 27. Finale Wilekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to wydarzenie w gminie Banie, które posiada formułę interdyscyplinarną i oparte jest na współpracy z wieloma partnerami (instytucjami, stowarzyszeniami itp.). Po raz pierwszy zagra aż tylu artystów. Część artystyczna będzie miała miejsce na scenie plenerowej. W ramach projektu odbędą się m.in. bieg i marsz nordic walking „Policz się z cukrzycą”, Bańskie Morsowanie z Bańskim Klubem Morsów i koncerty zespołów. Szczegółowy program wydarzenia przedstawiamy poniżej. Igryfino sprawuje patronat medialny nad imprezą.

PROGRAM W RAMACH SZTABU 27. FINAŁU WOŚP w MCTKiS

14:00 Bieg i marsz nordicwalking „Policz się z cukrzycą” na 2137 metrów (START I META PRZY MCTKiS)

14:10 Występy dzieci uczęszczających do MCTKiS i zespołu „Siermięgi”

15:00 Bańskie Morsowanie z Bańskim Klubem Morsów

16:00 Koncert zespołu Yallow

17:00 Koncert zespołu Blow

18:00 Koncert zespołu Red Black Sappers

19:00 Koncert finałowy: Cywinsky x Dorian , J.J. , Magdalena Borowiecka, Jorguś Kiler

20:00 Światełko do nieba

Pomiędzy koncertami odbędą się licytacje. Prowadzenie Dariusz Ławnicki

Koncerty, występy i licytacje odbędą się na scenie przy MCTKiS. W przypadku złej pogody działania te przeniesione zostaną do przestrzeni w MCTKiS.

Dodatkowo:

Loteria fantowa przygotowana przez rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach w MCTKiS, stoisko z ciastami przygotowanymi przez rodziców dzieci uczestniczących w zajęciach w MCTKiS, grochówka przygotowana przez Przedszkole w Baniach, stoisko z ciastami i goframi przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich w Baniach.

DZIAŁANIA TOWARZYSZĄCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BANIACH W TYGODNIU POPRZEDZAJĄCYM WOŚP :

* loteria fantowa (piątek 11.01.2019) organizowana przez pedagog Beatę Augustyniak
* kiermasz ciast (piątek 11.01.2019) organizowany przez Samorząd Uczniowski
* sprzedaż gofrów (czwartek 10.01.2019) organizowana przez Samorząd Uczniowski

 

ZESPOŁY, KTÓRE ZAGRAJĄ W RAMACH SZTABU 27. FINAŁU WOŚP w MCTKiS

Cywinsky x Dorian - duet r'n'b ze Szczecina, istnieją od 2013 roku w którym to wydali swoje debiutanckie EP "Coke&Pizza" we współpracy z marką odzieżową Lucky Dice. Kolejne lata duetu niosły ze sobą współpracę wraz z czołowymi artystami polskiej sceny(m.in Bonson, Łona, Sztoss, VNM) oraz wytwórnią "De Nekst Best" Z tą ostatnią CxD wydali swój długogrający krążek "CD Player" (2016) dostępny w sklepach muzycznych w całej Polsce. Aktualnie zespół pracuje nad swoją 2-gą długogrającą płytą, która również zostanie wydana w De Nekst Best. Będzie to już ich 4-ty materiał.

Jakub Juźko vel. J.J. - kompozytor, realizator, pianista. Właściciel studia D-100 studio pod Szczecinem. Człowiek wielu talentów.

Maciej Dubowik vel. Jorguś Kiler - producent muzyczny, klawiszowiec, artysta. Współpracował z wieloma wielkimi nazwiskami w szeroko pojętej muzyce rozrywkowej.

Magdalena Borowiecka - wybitna wokalistka ze Szczecina , ma na swoim koncie udział w programach muzycznych oraz występy w teatrach w Polsce jak i Europie.

The Red Black Sappers - zespół rockowy, powstał w grudniu 2014 roku. Tworzą go żołnierze 5. Pułku Inżynieryjnego w Podjuchach oraz przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej. Nazwa zespołu nawiązuje do barw jednostki inżynieryjno-saperskiej, w której służą muzycy. Zespół specjalizuje się w wykonywaniu coverów polskiego rocka, które prezentuje zarówno podczas plenerowych imprez wojskowych oraz festiwali rockowych, jak i w trakcie różnorodnych wydarzeń artystycznych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Skład zespołu: Marcin Janiszyn - wokal, Marcin Merecki - keyboard, Krzysztof Kowalski - gitara elektryczna,  Michał Drabik - gitara basowa, Przemysław Kopysiewicz – perkusja

Yallow - szczeciński zespół rockowy założony w 2018 roku grający muzykę ambitną, kreatywną, często improwizowaną. Zespół tworzy bas, perkusja i gitara prowadząca. Grupa odwołuje się do wielu gatunków i stylów muzycznych jednak nie odwzorowuje ich wiernie, odrzucając wszelkie normy i zwyczaje. Skład zespołu: Mateusz Pawelec, Fryderyk Ciejak, Jędrek Cyprjański.

BLOW - to trzy różne charaktery połączone w jeden organizm muzyczny. W naszym trio występują: charyzmatyczna wokalistka o potężnym głosie, wydobywająca niskie dźwięki ze swej gitary basowej - Sara, posiadający niewątpliwie indywidualny i charakterystyczny styl grania perkusista - Wojtek oraz najbardziej szalony z całej trójki odpowiadający za pokręcone tempa i niebanalne solówki gitarzysta - Filip. Nasza muzyka opiera się na dynamicznych riffach, mocnym uderzeniu perkusji oraz emocjonalnej warstwie lirycznej. Naszą inspiracją jest muzyka lat 90-tych i początku dwutysięcznych, głównie z nurtu Grunge."

W 2018 r. podczas finału WOŚP ze brano w Baniach 11.448,42 zł oraz 32,50 euro.